Достапни линкови

logo-print

Нов напад со беспилотно летало во Пакистан


Седуммина исламистички милитанти се убиени во напад со американско беспилотно летало во областа Северен Вазиристан во Пакистан, на границата со Авганистан. Овој месец имало 19 напади со беспилотни летала, при што се убиени 90 луѓе.
XS
SM
MD
LG