Достапни линкови

logo-print

Тројца од петмина македонски граѓани умираат од срце


Срцевите заболувања се причина за смртта на тројца од петмина починати во Македонија минатата година, инфомира министерот за здравство Бујар Османи. По повод Светскиот ден на срцето, тој им порача на граѓаните да водат здрав живот, но и постојано да одат на превентивни прегледи за навреме да можат да ги спречат поголемите оштетувања на срцето.
XS
SM
MD
LG