Достапни линкови

logo-print

Полки туристи загинаа во автобуска несреќа во Германија


Најмалку 11 луѓе загинаа, а десетици други се повредени кога полски туристички автобус излета од патот источно од Берлин. Првичните информации велат дека до несреќата дошло кога возачот, избегнувајќи друго возило удрил во носечки столб на надвозник. Најголем дел од патниците во автобусот биле полски тинејџери.
XS
SM
MD
LG