Достапни линкови

logo-print

Бесплатни прегледи во Градскиот Парк


Институтот за јавно здравје попладнево организира бесплатни прегледи во Градскиот Парк во Скопје. Граѓаните ќе може да измерат крвен притисок, индекс на телесна маса, висина и тежина, обем на половина, гликемија, хемоглобин, како и да добијат лекарски совети. Настанот се организира по повод Светскиот ден на срцето.
XS
SM
MD
LG