Достапни линкови

logo-print

Парламентарни избори во Венецуела


Денеска се одржуваат парламентарни избори во Венецуела. Изборите се гледаат како тест на популарноста на претседателот Уго Чавез.
Опозицијата привремено ги стави недоразбирањата на страна и се обедини во коалиција во обид да го ослабне мнозинството на Чавез. Тие се обидуваат да ги привлечат гласачите незадоволни од високата стапка на насилен криминал и проблематичната економија.
XS
SM
MD
LG