Достапни линкови

logo-print

Двајца припадници на НАТО загинаа во Авганистан


Двајца цивилни членови на НАТО загинаа во експлозија на импровизирана бомба во јужен Авганистан.
Од почетокот на годинава, во Авганистан загинаа 530 странски војници. Со тоа, ова е најкрвавата година за странските војници, од почетокот на војната во Авганистан.
XS
SM
MD
LG