Достапни линкови

logo-print

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Четворица исламистички милитанти се убиени во северозападен Пакистан, во американски напад со беспилотно летало. Во изминативе три недели имаше 16 американски напади со беспилотни летала во Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Во нападите се убиени повеќе од 100 милитанти.
Вашингтон се сомнева дека токму во граничниот предел меѓу Авганистан и Пакистан се наоѓа главниот штаб на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG