Достапни линкови

logo-print

Продолжува војната на Јемен против Ал Каеда


Јеменските власти соопштуваат дека ја презеле контролата на градот Хота на југот на земјата, кој една недела беше под контрола на Ал Каеда. Речиси во истовреме, двајца вооружени напаѓачи од заседа пукале кон автобус што ги превезувал безбедносните сили во главниот град Сана при што се ранети десетмина разузнавачи.
XS
SM
MD
LG