Достапни линкови

logo-print

Јапонија не сака да и се извини на Кина


Јапонија го одби барањето на Кина за надомест и извинување за притворањето на капетанот на еден кинески рибарски брод. Капетанот на бродот беше ослободен денеска. Тој беше уапсен во близина на спорни острови во Источното Кинеско Море. Неговото апсење ги влоши односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG