Достапни линкови

logo-print

Медведев од утре во тридневна посета на Кина


Рускиот претседател Дмитри Медведев утре ја почнува тридневната посета на Кина на разговори кои, како што е најавено во Пекинг. ќе бидат фокусирани врз нуклеарните недоразбирања со Северна Кореа и Иран и врз проширувањето на енергетската соработка меѓу двете земји. Медведев ќе ја заврши посетата на Кина со престој во Шангај каде што во вторник ќе се одржи Денот на Русија на Светската изложба ЕКСПО.
XS
SM
MD
LG