Достапни линкови

logo-print

Нов самоубиствен напад во Дагестан


Руските новински агенции јавуваат дека бомбаш самоубиец извршил напад во провинцијата Дагестан при што ранил најмалку 26 луѓе. Се прецизира дека бомбашот го активирал експлозивот на местото каде што претходно имало престрелка со вооружени милитанти. Во последно време во Северен Кавказ зачестија нападите, а само во изминативе неколку дена беа убиени 12 луѓе.
XS
SM
MD
LG