Достапни линкови

logo-print

Убиен директор на локално училиште во Махачкала


Маскирани милитанти во предградието на Махачкала, главен град на Руската Кавкаска Република Дагестан, денеска го убиле директорот на локалното училиште. Полицијата пак во селото Кироваул убила 5 милитанти во куќа во која имало експлозив и муниција. Речиси секојдневно во Дагестан има инциденти од милитанти поврзани со бунтот во соседна Чеченија.


XS
SM
MD
LG