Достапни линкови

logo-print

Обама ќе повика на обединување за мир на Блискиот Исток


Американскиот претседател Барак Обама ќе ги повика светските лидери да се обединат околу израелско-палестинскиот мировен процес. Во говорот пред Генералното собрание на ОН, Обама ќе ги повика лидерите да ги стават настрана децениските поделби околу тој конфликт.
Обама ќе посочи дека мирот мора да биде постигнат од Израелците и од Палестинците, но оти остатокот од светот „има одговорност да го направи својот дел“ во тој процес.
XS
SM
MD
LG