Достапни линкови

logo-print

САД задоволни од руската одлука за неиспорака на оружје на Иран


Соединетите држави ја поздравија одлуката на рускиот претседател Дмитри Медведев да го спречи руското снабдување на Иран со противвоздушни ракети и со секакво друго оружје. Тоа, како што се наведува, е во согласност со санкциите на Обединетите нации против Техеран. Во соопштението на Белата Куќа се додава дека одлуката на Медведев покажува како Русија и Соединетите држави тесно соработуваат во остварувањето на заедничките интереси и глобалната безбедност.
XS
SM
MD
LG