Достапни линкови

logo-print

Бил Гејтс по седумнаесетти пат прогласен за најбогат американец


Бил Гејтс по седумнаесетти пат е прогласен за најбогат Американец. Магазинот „Форбс“ проценува дека Гејтс „вреди“ 54 милијарди американски долари. На второто место на ранг листата на „Форбс“ се најде инвеститорот Ворен Бафет чие богатство се проценува на 45 милијарди долари а третото место му припадна на Лари Елисон од „Оракл Софтвер“.
XS
SM
MD
LG