Достапни линкови

logo-print

Израел ги оспори наодите на Обединетите нации


Израелската влада ги прогласи за невалидни констатациите на Обединетите нации дека израелската војска била премногу агресивна и насилна за време на претрес на бродови во појасот Газа, при што загинаа деветмина. Израелското Министерство за надворешни работи го прогласи извештајот за пристрасен. Во соопштението од институцијата се додава дека израелските власти спроведуваат сопствена истрага за инцидентот.
XS
SM
MD
LG