Достапни линкови

logo-print

Уапсен командант на Талибанците во Авганистан


Мисијата ИСАФ во Авганистан соопшти дека војниците на НАТО заедно со авганистанските сили уапсиле високорангиран командант на Талибанците. Авганистанските власти го испитуваат заробеникот.
XS
SM
MD
LG