Достапни линкови

logo-print

Заниер ја демантира Канцеларијата на Владата на Косово


Шефот на УНМИК Ламберто Заниер ги демантира наводите од извештајот на Канцеларијата на Приштина за координацијата на спроведување на Стратегијата за северниот дел на Косово. Заниер вели дека документот содржи низа невистини.
Канцеларијата на Владата на Косово за координација на спроведување на Стратигијата за северниот дел на Косово во извештајот наведе дека останувањето на УНМИК на северот се „претвори во реална пречка за подобрување на состојбата“ во поделената Митровица. Тие го обвинија УНМИК дека и помага на српската паралелна структура во тој дел на Косово.
XS
SM
MD
LG