Достапни линкови

logo-print

22 полицајци уапсени за шверц на цигари во Босна


Босанските власти денеска уапсија 22 полицајци во акцијата за борба против шверцот на цигари. Во операцијата биле уапсени вкупно 60 луѓе.
Борбата против организираниот криминал е клучен услов за Босна да добие визна либерализација.
XS
SM
MD
LG