Достапни линкови

Најмалку 30 милитанти убиени во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека убила најмалку 30 милитанти во северозападен Пакистан. Петмина војници и тројца полицајци се повредени во престрелките.
XS
SM
MD
LG