Достапни линкови

logo-print

По три месеци затвор за напаѓачите на новинарот Теофил Панчиќ


По три месеци затвор добија двајцата младинци што го претепаа познатиот српски новинар Теофил Панчиќ. Тие се одудени за насилничко однесување, затоа што со метални прачки го претепаа новинарот во автобус во Белград. Изречена им е и забрана да не смеат да му се приближат на Панчиќ на помалку од 100 метри. Обвинителството најави дека ќе се жали. Оштетениот Панчиќ наведува дека казната што ја добиле осудените е двојно пониска од минимално пропишаната во законот.
XS
SM
MD
LG