Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ ќе ја истражува смртта на белоруски опозиционер


Двајца криминолози од ОБСЕ ќе работат на истрагата за смртта на белорускиот опозициски активист Алех Бебенин, заедно со белоруската полиција. Бебенин беше пронајден обесен на својот имот во близина на Минск. Властите првично тврдеа дека се самоубил, но под притисок на меѓународната заедница отворија истрага за случајот.
XS
SM
MD
LG