Достапни линкови

logo-print

Историчар што го негира Холокаустот пристигна во Полска


Контроверзниот британски историчар Дејвид Ирвинг, кој во минатото има лежено затвор поради негирање на Холокаустот, пристигна во деветдневна тура во Полска, каде што треба да ги посети местата поврзани со Втората светска војна и со Холокаустот. Тој води туристичка тура, за која како што вели, имало огромен интерес што морал да одбие некои луѓе.
Ирвинг беше затворен во Австрија во 2006 година поради негирање на Холокаустот.
XS
SM
MD
LG