Достапни линкови

logo-print

11 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Пакистан


Најмалку 11 деца загинале денеска во пакистанскиот дел на Кашмир кога комбе излетало во една река, соопшти полицијата наведувајќи дека возачот и уште четири деца биле спасени, додека преостаните деца се водат како исчезнати. Во возилото имало 30 деца. Се претпоставува дека возачот ја изгубил контролата врз комбето.
XS
SM
MD
LG