Достапни линкови

logo-print

Гејтс загрижен за продажбата руски ракети на Сирија


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејст бил загрижен од плановите на Русија да и продаде крстосувачки ракети на Сирија. Гејтс, како што соопшти Пентагон, оценил дека тоа би можело да го дестабилизира регионот. Гејтс за ова вчера разговарал со израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак чија земја се спротивстваува на ваквиот потег.
XS
SM
MD
LG