Достапни линкови

logo-print

Хеликоптерска несреќа во Авганистан


Девет војници на НАТО загинаа, а четворица се повредени во хеликоптерска несреќа во јужниот дел на Авганистан. Меѓународните безбедносни сили соопштуваат дека немало непријателски оган кога хеликоптерот се срушил. Од мисијата ИСАФ изјавија дека се врши истрага за инцидентот. Досега оваа година во Авганистан загинаа 529 НАТО војници.
XS
SM
MD
LG