Достапни линкови

logo-print

Грција не се откажува од либерализација на транспортот


Грчката влада соопштува дека цврсто решена да продолжи со либерализација во секторот транспорт и покрај тоа што превозниците-сопственици на товарни возила остро протестираат против оваа мерка.
Владата вели дека протестите биле очекувани, но ги предупредува превозниците дека го прекршуваат законот доколку го попречуваат транспортот или ако не ги исполнуваат услугите за превоз, за кои потпишале договори.
XS
SM
MD
LG