Достапни линкови

logo-print

ИВЗ собира хуманитарна помош за Пакистан


Исламската верска заедница организира хуманитарна акција за помош на настраданите од поплавите во Пакистан. Акцијата ќе почне идната недела преку муфтиствата на ИВЗ, џамиите и другите образовни институции. Поглаварот на ИВЗ Реис Ул Улема Хаџи Сулејман ефенди Реџепи ги повика „сите хумани граѓани без разлика на нивната вероисповед“ да се вклучат во акцијата.
XS
SM
MD
LG