Достапни линкови

logo-print

Карзаи не патува во Њујорк


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи го откажа учеството на Генералното собрание на ОН во Њујорк за дома да ги следи резултатите од парламентарните избори. Наместо Карзаи, во Њујорк ќе оди министерот за надворешни работи Залмаи Расул.
Изборите се одржаа во саботата. Беа проследени со насилство и бројни изборни нерегуларности.
XS
SM
MD
LG