Достапни линкови

logo-print

Курдите го продолжуваат прекинот на огнот


Курдската работничка партија соопшти дека го продолжува едностраниот прекин на огнот за уште една недела. Прекин на огнот тие прогласија на 13 август. Курдската работничка партија војува против Турција од 1984 година.
XS
SM
MD
LG