Достапни линкови

logo-print

Закаев од Варшава си замина за Лондон


Чеченскиот сепаратистички лидер Ахмед Закаев ја напуштил Варшава и заминал за Лондон. Тој беше уапсен во Варшава, по потерница од Русија која го товари за тероризам, но Полскиот суд го ослободи, бидејки има добиено политички азил во Велика Британија.
XS
SM
MD
LG