Достапни линкови

logo-print

Американците ја превзеле контролата од британците во еден авганистански регион


Британското миистерство за одбрана соопшти дека британските сили им ја предале одговорноста за безбедноста во проблематичниот авганистански регион Сангин, на американските трупи. Британските сили ги претрпеа најголемите загуби токму во таа област.
XS
SM
MD
LG