Достапни линкови

logo-print

Дополнителна финансиска помош за Пакистан


Пријатели на Пакистан, беше наречен состанокот во седиштето на Обединетите Нации во Њујорк, на кој беше ветена дополнителна помош за поплавените пакистански региони. Соединетите Држави, Велика Британија и Европската Унија најавија дополнителни 700 милиони долари.
XS
SM
MD
LG