Достапни линкови

logo-print

Состанок на Меѓународната агенција за атомска енергија


Претставници на 151 земја – членка на Меѓународната агенција за атомска енергија ќе се состануваат една недела во Виена.Според извештаите Израел ќе дебатира со арапските земји за предлог резолуција за спречување на нуклеарно вооружување.
XS
SM
MD
LG