Достапни линкови

logo-print

Осомничен терорист уапсен во Амстердам


Холандската воена полиција денеска уапси Британец со сомалиско потекло на аеродромош Шипол во Амстердам под сомнение дека одржува врски со терористи. Уапсениот летал од Ливерпул, преку Амстердам за градот Ентебе во Уганда. Холандските власти соопштуваат дека го уапсиле човекот по дојава од нивните британски колеги.
XS
SM
MD
LG