Достапни линкови

logo-print

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Четворица милитанти се убиени кога американско беспилотно летало го погоди нивниот џип во бунтовничката област во Пакистан, на границата со Авганистан. Пакистанските власти велат дека убиените биле челнови на терористичка организација.


XS
SM
MD
LG