Достапни линкови

logo-print

Терористички напад во Таџикистан, 5 мртви


Терористи денеска нападнаа воен конвој во Таџикистан при што убија петмина војници. Властите се сомневаат дека нападот го извршиле терористи кои по масовното бегство од затвор во август се повлекоа во планините. Нападот се случи во близина на главниот штаб на бунтот од 90-тите во кој загинаа десетици илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG