Достапни линкови

logo-print

Московскиот градоначалник ја напушти Русија


Московскиот градоначалник Јури Лужков ја напушти Русија во време кога стануваат се погласни шпекулациите дека тој може да биде разрешен поради корупција. Неговиот портпарол изјави дека Лужков планира да помине една недела во Австрија на одмор. Лужков е градоначалник на Москва од 1992 година. Последниве недели тој се соочува со жестоки критики во медиумите, но и лично од претседателот Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG