Достапни линкови

logo-print

ЕТА бара меѓународна медијација


Баскиската сепаратистичка организација ЕТА објави дека е подготвена да прифати меѓународно посредништво за да заврши конфликтот што го имаат со шпанската влада. Пред две недели, ЕТА прогласи прекин на огнот, но тој беше одбиен од шпанската влада.
XS
SM
MD
LG