Достапни линкови

logo-print

Осум деца загинаа во Авганистан додека си играле со бомба


Осум деца загинаа во Авганистан, кога експлодирала гранатата со која си играле. Властите претпоставуваат дека гранатата била испукана вчера од Талибанците кои ги напаѓаа луѓето што гласаат на изборите.
XS
SM
MD
LG