Достапни линкови

logo-print

Нападнат туристички автобус во Индија


Луѓе на мотор пукале кон туристички автобус во близина на главната џамија во индискиот главен град Њу Делхи. Двајца тајвански туристи се ранети во пукањето. До нападот доаѓа само неколку недели пред одржувањето на Комонвелт игрите. Неколку бунтовнички организации се заканија дека ќе го попречат нивното одржување.
XS
SM
MD
LG