Достапни линкови

logo-print

Обама бара подршка од црните американски политичари


Американскиот претседател Барак Обама побара од црните американски политичари „да ги бранат промените“ што тој ги прави. Обама ова го изјави пред организацијата на црни членови во американскиот конгрес.
Демократксата партија на Обама може да претрпи пораз од републиканците на изборите во ноември и да ја загуби контролата врз Конгресот. Граѓаните на САД се незадоволни поради големата невработеност и бавниот економски раст.
XS
SM
MD
LG