Достапни линкови

logo-print

Откриена нова масовна гробница во БиХ


Нова масовна гробница со тела на осум жртви од војната во Босна и Херцеговина во периодот од 1992 до 1995 година била откриенa во близина на градот Сански Мост на 150 километри северозападно од Сараево. Експертите сметаат дека таму може да се околу 20 погребани луѓе. Националноста на жртвите не е соопштена.
XS
SM
MD
LG