Достапни линкови

logo-print

Германија го демантира Саркози


Германија денеска го демантира тврдењето на францускиот претседател Никола Саркози дека канцеларката Ангела Меркел му рекла оти и тие се подготвуваат да протеруваат роми. Портпарол на Меркел изјави дека таа никогаш не рекла такво нешто. Германскиот шеф на дипломатијата Гвидо Вестервеле исто така изјави дека Германија не планира протерување на роми.
XS
SM
MD
LG