Достапни линкови

logo-print

Убиен припадник на Хамас


Израелски војници денеска на Западниот брег убиле еден припадник на радикалното исламистичко движење Хамас. Израелската армија соопшти дека станува збор за Ијад Шилбаја кој бил убиен за време на обидот на војниците да го уапсат. Неговата група ја презеде одговорноста за убиството на четворица израелски доселеници на Западниот брег во април годинава.
XS
SM
MD
LG