Достапни линкови

logo-print

Папата Бенедикт Шеснаесетти во Лондон


Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска во Лондон треба да се сретне со архибискупот од Кантербери со цел подобрување на односите меѓу Римокатоличката и Англиканската црква. Оваа посета е прва официјална посета на папата во Британија. Тој вчера ја почна во Единбург каде што беше пречекан од Кралицата, по што замина во Глазгов каде што одржа миса на која присуствуваа над 65 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG