Достапни линкови

logo-print

Во Полска уапсен чеченскиот лидер Закаев


Полската државна агенција ПАП објави дека полската полиција го уапсила протераниот чеченски сепаратистички лидер Ахмед Закаев по кого Русија има распишано потенцира за тероризам. Закаев беше во Полска за да учествува на дводенвниот чеченски конгрес што се одржува во близина на Варшава.
XS
SM
MD
LG