Достапни линкови

logo-print

Курдската работничка партија негира вмешаност во експлозијата на мина


Потпаролот на Курдската работничка партија изјави дека организацијата не е виновна за експлозијата на мина при преминувањето на патнички автобус во Југоисточна Турција. Тој ја обвини владата дека со таквите напади сака да го наруши имиџот на партијата. Според поледните информации во селото Гечитли во југоисточниот дел на Турција загинаа 9 лица, а 4 се повредени.
XS
SM
MD
LG