Достапни линкови

logo-print

ЕУ го отвора пазарот за пакистански прозиводи


Европски дипломати соопштуваат дека министрите за надворешни работи на Унијата се согласиле привремено да дозволат поголем увоз на пакистански прозиводи. Тие наводно се согласиел привремено да ги укинат давачките за стоката од Пакистан за да и помогнат на земјата побрзо да излезе од кризата која ја зафати земјата по големите поплави. Според дипломатите, со ова Пакистан би добил меѓу 300 и 400 милиони долари годишно.
XS
SM
MD
LG