Достапни линкови

logo-print

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Кавадарци


Поранешниот градоначалник на Кавадарци Панчо Минов доби кривична пријава за злоупотреба на службената положба. Тој се товари дека го оштетил општинскиот буџет за околу 2,2 милиони денари, односно околу 36 илјади евра.
XS
SM
MD
LG